خريد فرش ماشينى  ,سیگنال فارکس  ,buy glass mosaic tile online  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
 جراحي بيني | قيمت جراحي بيني جراحي بيني | قيمت جراحي بيني جراحي بيني | قيمت جراحي بيني .

جراحي بيني | قيمت جراحي بيني

جراحي زيبايي بيني استخواني

بيني

بيني استخواني ظاهر مشخصي دارد ، معمولا اين نوع بيني با يك قوز و بر آمدگي همراه است و اغلب داراي انحراف مختصري مي باشد .قوز روي بيني استخواني عموما ارثي بوده و بر اثر عومل ژنتيكي اتفاق مي افتد و با رشد بيشتر غضروف روي بيني بر روي بيني قوز ايجاد مي شود.البته آسيب هايي كه در دوران نوجواني ممكن است به بيني فرد وارد شود يكي از دلايل اين امر است.اين نوع بيني ها با عمل جراحي بيني به راحتي حل خواهد شد.در اين نوع عمل قوز روي بيني برداشته مي شود و با اين كار طول و عرض بيني و همچنين ديگر تناسبات بهبود خواهد يافت و زيبايي بيني به وجود خواهد آمد.

اگر بيني شما داراي غضروف هاي محكمي باشد و پوست آن بسيار نازك به آن بيني استخواني مي گويند .
يكي ديگر از خدمات راينوپلاستي رفع مشكلات و انحرافات موجود در بيني هاي غضروفي و استخواني است كه قوز بيني و يا كجي آن را برطرف مي كند.

چرا بيني من استخواني است

بيني-استخواني
براي وجود بيني استخواني دلايل ژنتيكي نسبت به عوامل ديگر موثرترند.
غالباً عوامل ژنتيك در شكل گرفتن بيني استخواني نقش دارند؛در بيشتر موارد داشتن بيني استخواني و قوز بزرگ برروي بيني عموماً يك ويژگي خانوادگي است. اما ممكن است، آسيب هاي جدي تري مانند شكستگي، در پديدار شدن يك برآمدگي مشخص بر روي بيني تاثير بگذارد. در برخي موارد نيز مشاهده مي شود كه آسيب هاي دوران كودكي بعد از رشد استخوان ها در بزرگسالي پديدار مي شوند.

ويژگي و ساختار بيني هاي استخواني
براي شناخت دقيق تر يك بيني استخواني لازم است بدانيد كه يك سوم بالايي پل بيني از استخوان و دو سوم پاييني آن از غضروف تشكيل شده و معمولا اين ناحيه دچار برآمدگي و قوز بيني ميشود و درواقع بخش عمده‌ي برآمدگي ها در استخوان بيني در قسمتي از بيني به نام طاق غضروفي ديده مي شود، اين قسمت از بيني كه شامل غضروف‌هاي كناري فوقاني و تيغه مياني بيني، هستند جايگاه خوبي براي انواع قوز و انحرافات خواهد بود كه به صورت چشمگيري قابل مشاهده است.
جراح بيني استخواني

با توجه به محبوبيت جراحي بيني اين نوع بيني براي عمل رينوپلاستي بسيار ايده آل است .

بيني من استخواني است پس بعد از جراحي بسيار زيبا مي شود ???

هرچند كه بيني سفت و استخواني با پوست نازك ايده آل مناسبي براي عمل زيبايي بيني محسوب مي شود اما صرفا استخواني بودن بيني براي داشتن ي ك بيني زيبا و متناسب ملاك نيست ، تبحر ، تجربه و سليقه ي جراح بيني در آنچه شما از نتيجه ي عمل زيبايي بيني انتظار داريد دخيل است . چه بسا بسياري از افراد با بيني هاي بسيار ايده آل از نتيجه ي جراحي خود راضي نبوده اند و به ناچار اقدام به جراحي ثانويه نموده اند .

دقت در انتخاب جراح و دريافت مشاوره ي صادقانه از وي مي تواند در نتيجه ي جراحي زيبايي بيني تاثير گذار باشد .
جراح خوب براي بيني

يك جراح خوب براي بيني استخواني مي تواند به شما در رابطه با نوع بيني بعد از جراحي مشاوره اي دقيق و تخصصي ارائه دهد. معمولا عكس برداري از بيني پيش از جراحي مي تواند در ترسيم بيني شما بعد از جراحي اثر گذار باشد ، بعد از ديدن عكس ها در نماي نيم رخ و سه رخ و تمام رخ جراح به شما اعلام مي كند كه كدام قسمت ها نياز به تغيير دارد و فرم تقريبي بيني شما در اين مرحله نشان داده مي شود .
نتيجه جراحي بيني هاي استخواني

از يك بيني استخواني ، يا يك بيني عقابي كه داراي قوز و بر آمدگي برجسته اي است مي تواند يك بيني فانتزي و زيبا بدست آورد. به طور كلي بيني هايي از اين نوع براي انواع عروسكي ، فانتزي ، طبيعي و.. مناسب مي باشند . اما نكته اي كه در جلسات مشاوره قبل از جراحي مد نظر است ، حفظ تناسب بين اجزاي صورت و بيني است و البته فرم دهي بيني با توجه به فرم كلي صورت .

ممكن است يك فرد تمايل به داشتن بيني سربالا و عروسكي داشته باشد اما اين فرم بيني با اجزاي صورت وي تطابق نداشته باشد . در اين مرحله نياز است تا شما انتظار منطقي از جراحي داشته باشيد و به نظريات جراح بيني در رابطه با مدل بيني احترام بگذاريد و به وي اطمينان كنيد .

البته جراحي بيني براي افرادي كه دچار وسواس فكري هستند به هيچ عنوان توصيه نمي شود زيرا اين دسته از افراد از هر نتيجه اي بعد از جراحي راضي نخواهند بود.
معاينه پيش از بيني استخواني

قبل از عمل جراحي بيني لازم است تا پزشك سابقه پزشكي بيمار را بررسي نمايد . اين سوابق شامل مواردي همچون
معاينه‌ي مجراهاي عبور هوا و انسدادها نيز مي باشد و در صورتيكه بيمار پيش از اين جراحي بيني انجام داده باشد و يا ضربه‌اي به بيني‌اش وارد شده باشد، در معاينه شرايط ويژه تري براي وي در نظر گرفته خواهد شد.

اگر بيني دچار صدمه شده باشد همراه داشتن تصاوير قبل از حادثه مي توانددر تصميم گيري در رابطه با جراحي تاثير گذار باشد . همچنين ضخامت پوست نيز در نتيجه جراحي بيني تاثير گذار است .

معمولا پوست هاي نازك و صاف نتيجه ي مطلوب تري نسبت به پوست هاي ضخيم و داراي مشكلات پوستي خواهد داشت. همچنين مبتلايان به بيماري هاي پوستي نيز بايد تا زمان درمان مشكلات جراحي بيني را به تعويق بياندازند .

مشكلات-پوستي

همچنين بخوانيد نقش پوست در جراحي بيني
در اين معاينه پزشك استخوان‌هاي بيني را از لحاظ :

اندازه
شكل
ضخامت و تقارن
وجود انحراف در تيغه
ضخامت پوست روي بيني

مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

نياز است تا پيش از عمل جراحي بيني استخواني تعدادي عكس از بيني تهيه نماييد.اين تصاوير كمك بزرگي در تصميم گيري در رابطه با نوع جراحي بيني شما مي كند.
از لحاظ علم زيبايي‌شناختي، نمود بيني استخواني در نيمرخ و نسبت به تمام رخ و از روبه‌رو و پيش‌آمدگي نوك بيني نيز ارزيابي مي‌شود. هدف آن است تا نتيجه‌اي متوازن از تمام زوايا به دست آيد.
روش جراحي بيني استخواني

در جراحي بيني استخواني براي از بين بردن برآمدگي ها و قوز روي بيني لازم است تا هم از استخوان و هم ازغضروف هاي اضافي برداشته شود. پزشك در زمان عمل با ايجاد چند برش برروي بيني پوست آن را بلند ميكند غضروف و استخوانها دست مي يابد. برخي از جراحان برآمدگي بيني هاي استخواني را با شكستن بخش زائد توسط ابزار تراش كوچك مي‌كنند، و برخي ديگر با دقت فراوان و به آهستگي آن را سمباده مي‌زنند تا نظارت بهتري بر روند عمل داشته باشند؛ و در نتيجه كوچك‌سازي طبيعي، هموار و با لبه‌ي سه بعدي بدون بروز هيچ نابه‌هنجاري و كاملا قرينه انجام مي‌شود. سپس آنها از روش كنترل شكستگي براي از بين بردن مشكلات احتمالي و رفع كبودي و تورم ناشي از آن اقدام مي نمايند.
عوارض جراحي بيني استخواني

اگر اين جراحي توسط يكي از بهترين جراح زيبايي بيني انجام شود،عوارض ناشي از عمل به خواهد رسيد بنابراين توصيه مي شود كه در انتخاب جراح بيني دقت و ظرافت ويژه اي به خرج دهيد.

در صورت تمايل به دريافت مشاوره از دكتر شهسواري ميتوانيد در اين بخش نظرات و سوالات خود را ارائه نماييد .
مدت زمان جراحي بيني استخوانيجراحي بيني استخواني

عمل جراحي بيني استخواني يك عمل تقريبا كوتاه است و در بيشتر موارد با بي حسي عمومي امكان پذير خواهد بود و بعد از گذشت چند روز بيمار مي تواند مرخص شود و درد چنداني ندارد.
مراقبت هاي بعد از عمل بيني

بعد از انجام عمل بيني استخواني تنها لازم است فرد مسكن هاي ضد درد و آرام بخش مصرف كند و بعد از چند روز استراحت مي تواند به روال عادي برگردد و هيچ مشكلي براي فرد به وجود نخواهد آمد.

آيا بازگشت به حالت قبل ممكن است؟

بعد از انجام عمل زيبايي بيني استخواني بازگشت به حالت قبل و ايجاد برآمدگي بر روي بيني خيلي كم اتفاق مي افتد و اگر در طول درمان و همچنين بعد از آن به خوبي از بيني خود مراقبت كنيد اين اتفاق نخواهد افتاد و جاي هيچ نگراني نيست.اين نوع عمل براي افراد كمي نگران كننده است و خيلي از افراد از ترس اينكه به نتيجه ي مطلوب خود نرسند اين عمل را انجام نمي دهند.اگر نگران هستيد مي توانيد قبل از عمل به يك متخصص زيبايي مراجعه كرده و در اين باره با ايشان صحبت نماييد.متخصص زيبايي حتما در اين باره به شما كمك خواهد كرد و خيال شما را از اين بابت راحت خواهد كرد.همچنين مي توانيد با استفاده از نرم افزار هاي گرافيكي از ظاهر بعد از عمل خود مطلع شويد و با اين كار نگراني خود را بطور چشمگيري كاهش دهيد.


برچسب: بهترين جراحان بيني، تصاويري از قبل و بعد ازعمل بيني استخواني، دانستني هاي درباره عمل بيني استخواني، عوارض بعد از عمل بيني استخواني، قيمت عمل بيني استخواني، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۳۶:۴۴ توسط:afsaneh موضوع:

عمل جراحي زيبايي بيني مردان

Broken-nose

فوق تخصص جراحي پلاستيك و زيبايي در ارتباط با گرايش مردان در سنين بالا به انجام جراحي پلاستيك و زيبايي بيني، گفت: با توجه به اين كه شرايط فيزيولوژيك بدن و چهره افراد در سنين بالا دستخوش تغيير مي‎شود، فرد مي‎خواهد احساس جواني و شادابي داشته باشد.

دكتر سيدنجات حسيني اظهار كرد: جراحي بيني از جمله جراحي‌هاي شايع در ايران است كه متأسفانه روند رو به افزايش آن مشكلات زيادي در پي داشته است. اما آنچه در اين بين بيش از هر موضوعي مي‎تواند مورد توجه قرار گيرد، آسيب‎هاي روحي و رواني ناشي از جراحي‎هاي ناموفق است.

وي افزود: نقش بيني در زيباشناسي از آنجا كه در وسط صورت قرار دارد و بارزترين واحد زيباشناختي صورت است، در رابطه با ساير اجزاي صورت به خصوص چانه، لب‎ها و ابروها بررسي مي‌شود. با افزايش مشغله فكري، اعتماد به نفس در بين افراد كاهش مي‎يابد. عواملي مثل انحراف بيني و افتادگي پلك، باعث تمايل زياد مردم به اين عمل مي‌شود.

حسيني عنوان كرد: افرادي كه در مقايسه چهره خود با ساير افراد از اعتقاد به نفس كمتري برخوردارند در واقع از يك نوع اختلال مشكلي بدن رنج مي‌برند كه حتي با عمل زيبايي اين افراد بهبود نمي‌يابند و ترجيح داده مي‌شود كه عمل نشوند.

اين دانشيار دانشگاه در پايان گفت: از عوارض ناشي از اين جراحي مي‎توان به اختلالات تنفسي و بدشكلي در فرم بيني اشاره كرد


برچسب: بهترين مدل بيني براي مردان، تصاويري از عمل بيني مردان، جراحي زيبايي بيني آقايان، قيمت جراحي بيني مردان، مدل عمل بيني هاي پسرانه، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۳۵:۱۰ توسط:afsaneh موضوع:

جراحي زيبايي بيني گوشتي

Fleshy-nose

براي جراحي بيني بهترين افراد كساني هستند كه نقايص مشخصي در بيني شان داشته باشند و از پيش از انجام جراحي با جراح همكاري كافي داشته باشند.

جراحي زيبايي بيني گوشتي

مي گويند جراحي هاي بيني گوشتي خوب از آب درنمي آيد، ولي اگر بيني تان استخواني باشد، نتايج جراحي ايده آل تر است. مي گويند اگر بيني گوشتي داريد، پس از جراحي دوباره گوشت اضافي مي آورد و يا آن شكل دلخواه را به دست نخواهيد آورد و… . اينها برخي از شنيده هايي است كه افرادي را كه بيني گوشتي دارند و از شكل بيني شان راضي نيستند، از تيغ جراحي مي ترساند.

 

«اصلاح بيني هاي گوشتي با جراحي زيبايي به خوبي امكان پذير است و اگر اصولي انجام شود، نتيجه مطلوب داشته و به اصطلاح با برگشت همراه نخواهد بود.

اصول اصلاح در اين بيني ها تا حدودي با بيني هايي كه اشكالشان فقط برجستگي استخواني واضح است، متفاوت مي باشد و توجه نكردن به اين تفاوت هاست كه سبب بروز نارضايتي بعد از عمل مي شود.

هدف از جراحي در بيني هاي گوشتي فرم دادن به بيني در راستاي متناسب شدن آن با ساير اجزاي صورت است نه صرفا كوچك كردن آن!

جراحي هايي كه فقط با هدف كوچك كردن بيني انجام مي شوند، علاوه بر مشكلات تنفسي از نظر ظاهري نيز در درازمدت مطلوب نخواهند بود.

با توجه به اينكه حمايت اسكلتي بيني هاي گوشتي ضعيف است، جهت شكل دادن به بيني و خوش فرم كردن آن ابتدا سايز بيني تعديل مي شود و غضروف هايي كه در وضعيت مناسب نيستند جابجا مي گردند. سپس ساختارهاي ضعيف توسط پيوندهاي غضروفي تقويت مي شود.
سن مناسب براي عمل جراحي بيني ۱۸ سالگي است، ولي در صورت كامل بودن رشد جسمي در سنين پايين تر مانند ۱۵ سالگي هم امكان پذير است

ضخيم بودن پوست يك عامل محدود كننده است. پوست ضخيم قابليت چسبيدن كامل به اسكلت كوچك شده زير خود را ندارد. در نتيجه بيني هاي كوچك شده در برخي مناطق بخصوص ناحيه بالاي سر بيني برجستگي پيدا مي كند و سبب مي شود عليرغم جراحي، سر بيني همچنان پهن و بدون فرم جلوه كند.

نكته ديگر در جراحي بيني هاي گوشتي اين است كه تورم بعد از عمل در اين بيني ها طولاني تر است. به عبارت ديگر حداقل يك سال براي فرم گرفتن بيني بعد از عمل، زمان لازم است.

البته جهت كمك به تسريع بهبودي تورم، اقداماتي نظير تزريق دارو در موضع تورم با صلاحديد پزشك جراح موثر است.

نكته آخر اينكه، دستگاه هاي كوچك كننده بيني هيچ نقشي در تقويت غضروف هاي ضعيف و تغيير وضعيت آنها ندارند. در نتيجه توصيه به استفاده از آنها به عنوان جايگزين عمل جراحي، صرفا انگيزه تجاري دارد و عوام فريبي است.هوشيار باشيد!»

 

شما چه بيني را گوشتي به حساب مي آوريد؟

ساختمان بيني از پوست و گوشت و غضروف و استخوان تشكيل شده است. شكل بيني و تناسب اجزاي آن در افراد گوناگون با هم تفاوت دارد. خيلي از مواقع در تشخيص اين موارد اشتباه مي شود و بيني هاي معمولي به اشتباه گوشتي قلمداد مي شود كه موجب نگراني بيمار مي شود. گاهي اوقات مشكلات بيني به علت ناهنجاري هاي غضروفي استخواني است كه راحت تر قابل اصلاح است، ولي درباره بيني هاي گوشتي هم در صورت تجربه كافي جراح نتايج ايده آلي خواهد بود.
جراحي زيبايي بيني

از ميان كساني كه بيني گوشتي دارند، چه كساني بهتر است مورد جراحي قرار گيرند؟

براي جراحي بيني بهترين افراد كساني هستند كه نقايص مشخصي در بيني شان داشته باشند و از پيش از انجام جراحي با جراح همكاري كافي داشته باشند. بايد پيش از عمل جراحي با پزشك شان صحبت كنند و درباره نتايج عمل جراحي به طور كامل توجيه شوند.

مراحل انجام عمل جراحي به طور كامل برايشان توضيح داده شود تا مشكلي در اين باره نداشته باشند.

حال اگر بيني مان گوشتي باشد، بايد چه انتظاراتي از نتيجه جراحي بيني داشته باشيم؟

هدف از هر عمل جراحي زيبايي، بهبود بخشيدن به وضع ظاهري است نه رسيدن به زيبايي مطلق و كامل. از سوي ديگر، نوع پوست افراد گوناگون با يكديگر متفاوت است و ممكن است فردي به دليل نوع پوست صورتش و يا دلايل ديگر، مورد مناسبي براي جراحي بيني اش نباشد. اشكالات گوناگون بيني مانند پهن بودن بيني، بزرگ بودن سوراخ هاي بيني، جعبه اي شكل بودن نوك بيني، افتادگي نوك بيني و… طي عمل جراحي بيني افرادي كه بيني گوشتي دارند، اصلاح مي شود.

بهترين سن براي جراحي بيني چه سني است؟

به طور معمول، سن مناسب براي عمل جراحي بيني ۱۸ سالگي است، ولي در صورت كامل بودن رشد جسمي در سنين پايين تر مانند ۱۵ سالگي هم امكان پذير است و حتي مواردي كه به علت تغيير شكل يا انحراف شديد تيغه بيني انسداد كامل ايجاد شده، در سنين پايين تر هم جراحي محدود با دقت در آسيب نرساندن به مراكز رشد غضروف و استخوان قابل انجام است.

بعضي ها مي گويند، نتايج جراحي بيني گوشتي با ليزر بهتر از آب درمي آيد. درست است؟

خير. استفاده از ليزر در اعمال جراحي سر و گردن به مشكلات خاصي مانند ضايعات پوستي، عيوب انكساري چشم و ضايعات حنجره محدود است، ولي اعمال جراحي زيبايي با ليزر بيشتر جنبه تبليغي و عوام فريبي دارد و در دستان جراح مجرب ضرورتي ندارد.
آنچه كه از بيني كاسته يا به آن افزوده مي‌شود، معمولا به همان صورت باقي مي‌ماند، اما آنچه در مورد بيني گوشتي صدق مي‌كند، تورم شديدتر و طولاني‌تر است

گاهي كسي بيني گوشتي دارد و در طراحي كامپيوتري بيني قلمي برايش تصوير مي شود، ولي در نهايت پس از عمل بيني اش به آن شكل درنمي آيد. مي توان به اين طراحي هاي كامپيوتري اعتماد كرد؟

اين متاسفانه از مواردي است كه دامن گير افراد و همكاران جوان مي شود چون براي جذب بيمار با ايجاد ذهنيات و تصورات غيرواقعي سطح انتظار بيمار را بالا مي برند. چنين كاري حتي در صورت موفقيت آميز بودن جراحي، نارضايتي بعدي بيمار را در پي خواهد داشت.

بهترين طراحي عمل، در حين انجام عمل جراحي است كه ضمن حفظ عمل طبيعي بيني، شكل بيني هماهنگ با ساير اعضاي چهره باشد و پيش از آن به بيمار اين مورد توضيح داده شده باشد. طراحي كامپيوتري هيچ تاثيري در شيوه و نتايج طراحي زيبايي بيني ندارد و جنبه تبليغاتي دارد.

آيا روش جراحي بيني استخواني با بيني گوشتي متفاوت است؟

ابتدا يك نكته را بگويم. در ايران به ندرت ممكن است با كسي برخورد كنيم كه فقط بيني گوشتي يا بيني استخواني داشته باشد و در اغلب موارد تركيب هر دو وجود دارد و بايد تكنيك‌هاي مناسب براي هر دو را به كار برد.

در بيني‌هاي استخواني مهم‌ترين كار، كاستن از حجم بيني و شكل‌دهي به آن است، در حالي كه در بيني‌هاي گوشتي مهم‌ترين اقدام كاستن بافت از يك قسمت و افزودن بافت به قسمت يا قسمت‌هاي ديگر است.

بافت افزودني در اغلب موارد غضروفي است كه از تيغه بيني برداشته مي‌شود، ولي گاهي به علت سابقه ضربه يا شكستگي يا به دليل نامشخص تيغه غضروفي بيني، استخواني مي‌شود و قابل استفاده نيست. در اين هنگام معمولا انتخاب دوم غضروف گوش است.

لازم به ذكر است كه برداشتن غضروف از گوش اثر بسياري كمي بر جاي مي‌گذارد و نبايد براي افراد نگراني ايجاد كند.

شكل دادن به بيني گوشتي بسيار مشكل است و توصيه مي‌كنم كه فقط توسط جراحان باتجربه انجام شود.

آيا درست است كه بيني گوشتي برمي‌گردد؟

خير. آنچه كه از بيني كاسته يا به آن افزوده مي‌شود، معمولا به همان صورت باقي مي‌ماند، اما آنچه در مورد بيني گوشتي صدق مي‌كند، تورم شديدتر و طولاني‌تر است.

تورم طولاني‌مدت ممكن است منجر به ايجاد بافت فيبروز و در نتيجه در همان حالت پايدار شود.

بنابراين مراقبت‌هاي پس از عمل از جمله دو بالش گذاشتن زير سر موقع خواب، ماساژ و چسب زدن بايد با دقت بيشتر رعايت گردد و طولاني‌تر انجام شود و نيز ممكن است نياز به تزريق آمپول‌هاي ضدالتهاب طولاني اثر وجود داشته باشد.


برچسب: تصاويري از قبل و بعد از عمل بيني گوشتي، دانستني هايي دباره عمل بيني گوشتي، عوارض عمل بيني گوشتي، قيمت عمل بيني گوشتي، مشكلات بعداز عمل بيني گوشتي، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۳۳:۵۷ توسط:afsaneh موضوع:

جراحي بيني

جراحي-زيبايي-بيني

عمل بيني يكي از رايج‌ترين جراحي‌هايي است كه امروزه به‌خصوص در كشور ما انجام مي‌شود. با اين حال خيلي از افراد تنها و تنها به ظاهر و شكل نهايي بيني توجه دارند و مسائل ديگر براي‌شان از اهميت كمتري برخوردار است. اما تنها پزشك و نحوه جراحي تضمين‌كننده رضايت مطلوب از نتيجه عمل نيستند و غير از اين دو مورد كليدي موارد ديگر هم بايد رعايت شود. در ادامه در‌مورد همه نكاتي كه بايد قبل و از بعد از جراحي بدانيم، صحبت مي‌كنيم.

بيني يكي از مهم‌ترين اعضاي بدن است كه عملكرد آن نقش حياتي براي انسان دارد و كوچك‌ترين اختلال براي اين عضو مي‌تواند مشكلاتي را به همراه داشته باشد. با اين حال اين عضوي است كه در وسط صورت قرار گرفته و عيوب ظاهري آن بيشتر از ساير اعضاي بدن به چشم مي‌خورد. عيوب ظاهري بيني علاوه بر اينكه در مشاهده‌كننده حس ناخوشايندي ايجاد مي‌كند، سبب مي‌شود زيبايي بقيه اجزاي چهره نيز تحت‌تاثير قرار بگيرد. با اين حال خيلي اوقات شده كه در كنار مشكلات ظاهري، اختلال داخلي از‌جمله پوليپ، انحراف تيغه بيني و بزرگي شاخك بيني وجود داشته باشد. براي همين برخي افراد اگر امكانش وجود داشته باشد همزمان با عمل زيبايي، اختلال‌هاي بيني را هم درمان مي‌كنند. با اين حال اولين نكته‌اي كه بسيار حائز‌اهميت است اينكه وضعيت تنفس بيني بهبود پيدا كند.
پيش از عمل به چه نكاتي بايد توجه داشت؟

– آسپرين و داروهاي مشابه آن مانند پروفن دست‌كم دو هفته پيش از عمل نبايد مصرف شوند زيرا تمايل به خونريزي را افزايش مي‌دهند.

– در صورت سرماخوردگي ويروسي لازم است عمل جراحي به مدت چند هفته به تعويق بيفتد.

– هدف هر عمل زيبايي بهبود بخشيدن به وضع ظاهري است نه رسيدن به زيبايي كامل و مطلق.

– دو هفته قبل و بعد از عمل جراحي نبايد سيگار كشيد.

– ۸‌ساعت قبل از عمل نبايد چيزي خورد.

– در صورت مصرف داروهاي گياهي بايد با پزشك خود مشورت كنيد

در صورت عدم انجام دقيق و صحيح جراحي پلاستيك بيني چه عوارضي ممكن است ايجاد شود؟

جراحي پلاستيك بيني مانند هر جراحي ديگري ممكن است با عوارض همراه شود. در صورت دقت و مهارت جراح رعايت نكات و دستورها به‌وسيله بيمار احتمال اين عوارض به حداقل مي‌رسد. مي‌توان عوارض جراحي بيني را به دو دسته تقسيم كرد. عوارض تنفسي ممكن است از مشكلات مختلفي ناشي شود كه عبارتند از:

– چسبندگي‌هاي داخل بيني

– باقي ماندن انحراف تيغه بيني

– تنگي سوراخ‌هاي بيني حائزاهميت است كه بيماران به هيچ وجه به جراح خود براي كوچك كردن پره‌ها يا سوراخ‌هاي بيني اصرار نكنند.

– تنگي دريچه داخلي بيني از وخيم‌ترين عوارض تنفسي جراحي‌هاي بيني است و به‌طور معمول بر اثر برداشتن بيش از حد بافت‌ها و غضروف‌هاي بيني ايجاد مي‌شود. حين جراحي پلاستيك بيني بايد دقت زيادي از جانب جراح اعمال شود تا حمايت ايجاد شده به‌وسيله اين غضروف‌ها تضعيف شود.

دسته دوم عوارض جراحي پلاستيك بيني يعني عوارض زيبايي شامل:

– بيني زيني شكل بر اثر برداشته شدن بيش از حد قوز استخواني يا غضروفي

– انحراف قسمت استخواني يا غضروفي بيني به‌علت اصلاح نشدن كامل تيغه داخلي بيني، جداشدگي قسمت استخواني و غضروفي

تمام نكات ذكر شده حائز‌اهميت است اما مراقبت‌هاي بعد از عمل جراحي بيني هم تاثير بسزايي دارد كه اين بخش برعهده بيمار است و بايد تمام نكات را با دقت انجام و رعايت كند. به عنوان مثال خونريزي مي‌تواند يكي از عوارضي باشد كه بيمار طي مراقبت نكردن بعد از عمل دچار آن شود.

– باريك شدن بيش از حد نوك بيني و افتادگي نوك بيني، تشخيص دقيق، ارزيابي هاي كامل پيش از عمل انتخاب صحيح بيمار داوطلب جراحي پلاستيك به وسيله جراح و انتخاب دقيق جراح به‌وسيله بيمار، از عواملي هستند كه يا اتكا به آنها مي‌توان احتمال بروز پيشامدهاي نامطلوب جراحي پلاستيك بيني را تا حد زيادي كاست.
شرايط سني براي انجام عمل رينوپلاستي چيست؟

در جراحي بيني محدوديت سني مشخصي وجود دارد و توصيه مي‌شود قبل از سن تعيين شده اين عمل انجام نشود چرا‌كه مي‌تواند مشكلاتي را براي افراد به همراه داشته باشد. توصيه بر اين است كه دختران و پسراني كه كانديداي عمل جراحي بيني هستند بعد از پايان سن بلوغ اين كار را انجام دهند. اغلب دختران در پايان ۱۶سالگي و پسرها در پايان ۱۸‌سالگي به بلوغ كامل رسيده‌اند و مي‌توانند تحت عمل رينوپلاستي قرار گيرند. از طرف ديگر امروزه ‌تعداد قابل‌توجهي از متقاضيان رينوپلاستي افراد بالاي ۴۰‌سال هستند. درمورد اين دسته از كانديداها با اين شرايط سني بايد بگوييم كه چنانچه وضعيت عمومي ‌و سلامت فرد خوب باشد هيچ‌وقت براي رينوپلاستي دير نيست.
جراحي باز و بسته براي عمل رينوپلاستي چه تفاوتي با هم دارند؟

همان‌طور كه مي‌دانيد جراحي بيني به دو صورت باز و بسته انجام مي‌شود كه هركدام از اين روش‌ها بنا به شرايطي انجام مي‌شوند. روش باز به روشي گفته مي‌شود كه بين سوراخ‌هاي بيني يك برش ظريف مي‌زنيم كه در اين حالت پوست به‌راحتي از روي بيني بلند مي‌شود، اما در روش بسته برش‌هايي از داخل بيني زده مي‌شود. با اين حال در هر دو روش پوست از اسكلت‌ بيني جدا مي‌شود چرا‌كه براي دسترسي به اسكلت بيني اين كار لازم است. با اين حال هر يك از روش‌ها، مزيت‌ها و معايبي را به همراه دارند. به‌عنوان مثال در جراحي باز ديد پزشك بهتر است و راحت‌تر مي‌تواند تغييرات لازم را انجام دهد در صورتي كه در جراحي بسته اين امكان به‌راحتي وجود ندارد اما در مقابل بعد از عمل ترميم‌ها سريع‌تر و راحت‌تر انجام مي‌شوند و حتي مي‌توان گفت برعكس روش باز خبري از جاي زخم نيست. با اين حال روش باز بيشتر انجام مي‌شود اما اگر فردي نخواهد جاي زخم برايش باقي بماند، از روش بسته استفاده مي‌شود. به‌طور كلي مي‌توان گفت:

مزيت روش بسته در اين است كه:

برش پوستي‌ در ناحيه كلوملا را ندارد.
زمان عمل كوتاه‌تر است.
تورم بعد از عمل كمتر است.

مزيت‌هاي روش باز:

ديد بهتر جراح
توانايي براي انجام عمل در بيني‌‌هاي مشكل
سهولت در گذاشتن گرافت‌هاي غضروفي و استخواني يا پروتز‌ها

اما بايد به اين نكته اشاره كنيم كه برخي‌ها فكر مي‌كنند اگر كناره‌هاي بيني‌شان بخيه خورده باشد، به اين معناست كه از روش باز استفاده شده است؛ در صورتي كه براي اصلاح پره‌هاي بيني در هر روش (‌چه باز، چه بسته) ممكن است نياز به ايجاد برش در اين ناحيه باشد. اصولا اگر اشكالات بيني خفيف و محدود به برجستگي (قوز) استخواني/غضروفي باشد و سر بيني نياز به اقدام محدود داشته باشد، روش بسته ارجح است، ولي در جراحي‌هاي ترميمي (عمل بار دوم)‌، دفرميتي‌هاي ناشي از ضربه، اشكالات و غير قرينگي‌هاي سر بيني، اشكالات مادرزادي بيني (بيني/لب‌شكري) روش باز اولويت دارد. در جراحي بيني‌هاي گوشتي از آنجا كه جهت فرم گرفتن غضروف‌هاي ضعيف موجود غالبا نياز به تقويت و بازسازي وجود دارد روش باز شايد مناسب‌تر باشد.
نتيجه جراحي بيني، آيا مشخص است؟

قبل از عمل جراحي نمي‌توان به‌طور دقيق اعلام كرد كه بيني بعد از جراحي به چه شكل در خواهد آمد چرا‌كه عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند. از‌جمله كيفيت پوست بيني يكي از فاكتور‌هاي اصلي تعيين‌كننده نتيجه نهايي عمل بيني است. غير از پوست، تبحر و تجربه جراح هم مي‌تواند در اين زمينه دخيل باشد.

پس از عمل جراحي پلاستيك بيني رعايت چه نكاتي ضروري است؟

در ۲۴ساعت اول پس از عمل بهتر است در جهت كاهش تورم دور چشم از كيسه يخ روي چشم‌ها استفاده شود.
طي چند هفته پس از عمل براي بهتر شدن تنفس مي‌توان روزانه در چند نوبت با محلول سرم نمكي، داخل بيني را شست‌وشو داد.
تا دو هفته پس از عمل سعي شود از تخليه ترشحات بيني با فشار خودداري شود.
رفتن به مسافرت بعد از ۵ تا ۷روز بعد از عمل بلامانع است.
در هفته‌هاي اول پس از عمل لازم است از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداري شود.
طي روزهاي اول پس از عمل از هرگونه ضربه به بيني بايد پرهيز شود. به‌عنوان مثال هنگام خواب بايد طاق باز خوابيد.
هنگام خوابيدن سعي شود نيم‌تنه بالاتر از پاها قرار گيرد تا ورم كمتري در ناحيه صورت ايجاد شود.
در هفته‌هاي اول پس از عمل لازم است از فعاليت‌هاي بدني شديد و ورزش‌هاي سنگين اجتناب شود.
از خوردن غذاهايي كه به جويدن طولاني نياز دارند در هفته‌هاي اول بايد پرهيز شود.
در هفته اول پس از عمل سعي شود عطسه با دهان باز انجام شود و از حركات شديد صورت هنگام خنده و نيز از گريه اجتناب شود.
شستن صورت يا حمام كردن به شرطي كه پانسمان روي بيني خيس نشود بلامانع است.
استفاده از لنزهاي تماسي چشم و مواد آرايشي روز بعد از عمل بلامانع است.

براي جراحي بيني بيهوشي بهتر است يا بي‌حسي موضعي؟

امروزه با پيشرفت‌هاي بسيار زيادي كه در بيهوشي صورت گرفته، در صورت رعايت تمام استانداردهاي لازم، يك بيهوشي كامل بهتر از بيهوشي موضعي است.


برچسب: جراحي زيبايي بيني، عكس هاي قبل و بعد از عمل جراحي، عكس هايي از جراحي بيني، فيلم هايي از جراحي بيني، قيمت جراحي بيني، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۳۱:۳۴ توسط:afsaneh موضوع:

تفاوت انحراف و كجي بيني

1245177605956191982051702162081206088192

آيا همه بيني هاي به اصطلاح منحرف نيازمند جراحي هستند؟

در ابتدا بايد انحراف بيني به دقت تعريف شود. بيني يك ساختمان سه بعدي و به شكل يك هرم است كه توسط يك تيغه وسط به دو حفره نسبتا مساوي تقسيم شده است . هوا از طريق سوراخ هاي بيني وارد هر يك از حفره هاي بيني مي شود و پس از تهويه و گرم و مرطوب شدن از راه سوراخ هاي پشت هر يك از حفره هاي بيني وارد حلق مي گردد .گاهي بيني در ظاهر صاف است اما فرد دچار مشكل تنفسي است زيرا تيغه وسط بيني كج شده است و يك يا هر دو حفره را مسدود كرده است . در اين صورت اصطلاح انحراف تيغه بيني به كار برده مي شود. اين حالت با جراحي انحراف بيني اصلاح مي شود و بيمه هاي تكميلي درماني هزينه آن را پرداخت مي نمايند . انحراف تيفه بيني با انحراف كل هرم بيني ( كجي ظاهري بيني )تفاوت دارد . در انحراف كل هرم بيني تمام ساختمان هاي بيني كج رشد كرده است و بيني در ظاهر كج به نظر مي رسد .

بيني هايي كه در ظاهر كج باشند توسط تكنيك هاي جراحي زيبايي اصلاح مي شوند و بيمه ها , هزينه آن را پرداخت نمي نمايند .

كجي بيني دو حالت دارند:

۱ -اگر تيغه وسط بيني همراه كل بيني كج شده باشد فرد ممكن است مشكل تنفسي نداشته باشد . چنين شخصي فقط مشكل زيبايي بيني دارد و فقط در صورتي كه با ظاهر خود مشكل داشته باشد نياز به جراحي زيبايي بيني دارد . در اين حالت تيغه وسط بيني نيز به طور همزمان در حين جراحي زيبايي صاف خواهد شد تا با صاف شدن كل هرم بيني , تيغه وسط نسبت به كل ساختمان بيني كج نباشد . در غير اين صورت مشكل تنفسي ايجاد خواهد شد .

.۲ – اگر بيني كج باشد تيغه وسط بيني هم به شكل نا متناسبي كج و تاب خورده باشد، اين شخص هم مشكل زيبايي و هم مشكل تنفسي دارد . در اين حالت نيز جراح بايد همراه اصلاح كجي بيني , انحراف بيني را نيز به منظور برقراري تنفس بيمار صاف نمايد .

انحراف بيني با كجي بيني فرق دارد؟

بنابراين برخلاف تصور بسياري از بيماران، اصلاح انحراف ظاهري يا به اصطلاح كجي بيني فقط با تكنيك هاي جراحي پلاستيك (جراحي زيبايي) امكان پذير است . برعكس اگر در ظاهر بيني كج نباشد و فقط تيغه داخلي بيني كج باشد يعني فرد دچار انحراف بيني داخلي باشد طوري كه تنفس از بيني را مختل كرده باشد درآن صورت با تكنيك هاي ساده تر مربوط به انحراف بيني مشكل قابل حل است.

درمان همزمان انحراف بيني و كجي بيني

امكان بر طرف كردن همزمان انحراف بيني و كجي بيني وجود دارد و بهتر است اين دو عمل انحراف بيني و كجي بيني همزمان انجام گيرد تا نتيجه بهتري حاصل شود


برچسب: عمل بيني هاي كج، عمل بيني هايي كه انحراف دارند، عوارض بعد از عمل بيني هايي كه انحراف دارن، عوارض بعداز عمل بيني هاي كج، قيمت عمل بيني هاي كج، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۸:۱۵ توسط:afsaneh موضوع: